Suwalszczyzna – piękny, niewypromowany region

Suwalszczyzna niewątpliwie jest pięknym regionem Polski. Każdy kto tu był to na pewno to potwierdzi. Pisząc Suwalszczyzna nie mam tu na myśli miast Suwalszczyzny bo ich piękność jest zależna od gustu (ale ja nie narzekam). Pisząc Suwalszczyzna chodzi mi o tereny z dala od miast, hałasu oraz zabieganych ludzi. Nasza kraina to przede wszystkim wiele jezior, czystych lasów oraz urozmaicony krajobraz.

Mimo to, iż Suwalszczyzna jest tak przepięknym regionem, odwiedza ją niewielka ilość turystów (porównując np. z Mazurami). Wina nie leży po stronie małej ilości atrakcji (gdyż jest ich wiele – tylko trzeba potrafić je odnaleźć), lecz po stronie marketingowej. Dokładnie chodzi  tu o szeroko pojętą reklamę. Nadal przeznaczane są marne pieniądze na promocję naszego regionu (jeżeli w ogóle są przeznaczane). Pokazując np. zdjęcia lub film z Suwalszczyzną w roli głównej z pewnością wzbudziły by zainteresowanie większości widzów.

Z pewnością większość osób nie wie, że to na Suwalszczyźnie znajdują się dwa najgłębsze jeziora Polski (jez. Hańcza i jez. Wigry), najwyższe wiadukty kolejowe w Stańczykach, morenowe wzniesienia oraz wiele innych atrakcji turystycznych.

Kończąc ten wywód chciałbym zaprosić wszystkich na Suwalszczyznę. Opis Suwalszczyzny na blogu w żaden sposób nie odzwierciedli wyjątkowości Suwalszczyzny.

______
P.S
A może to, że Suwalszczyznę odwiedza mała ilość turystów jest jej atutem?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s